Haberler / Blog

Kazakistan Parsiyel Taşımacılık Hizmeti

Kazakistan Parsiyel Taşımacılık Hizmeti   Uygun maliyetler ile farklı ürünlerin rahatlıkla nakliyesine olanak tanıyan parsiyel taşımacılık, günümüzde bireysel ya da şirketler için ürün veya hizmet seçe ..

Devamı
Kırgızistan ile ticarette yaşanan sorunlar

2007 yılında dünya piyasalarında yaşanan çalkantılar Kırgızistan ekonomisi üzerinde doğrudan etki yapmıştır. Bunda en büyük etken ülkenin enerji ve gıda gibi stratejik kalemlerde net ithalatçı konumunda olmasıdır. Ek ..

Devamı
Kırgızistan ile ticaret

Ülkedeki Serbest Bölgeler (Özel Ekonomik Bölgeler) Kırgızistan’da 4 adet Serbest Ekonomi Bölgesi faaliyette bulunmaktadır. Bunlar sırayla Bişkek, Karakol, Narın ve Maymak Serbest Ekonomi Bölgeleridir. Kırgızistan’da i ..

Devamı
Kazakistan ile ticaret hakkında bilinmesi gerekenler -2-

Resmi mevzuata uyulduğu takdirde gümrüklerde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Gümrüklerde her ülkeye eşit koşullar ve aynı kurallar uygulanmaktadır. Kazakistan çifte fatura uygulamasının önüne geçebilmek amac ..

Devamı
Kazakistan Nakliye ile ilgili bilinmesi gerekenler

Taşımacılıkla ilgili sorunlar Türkiye-Kazakistan ticari ilişkilerinin gelişimi önündeki en önemli sorundur. İki ülke arasındaki uzaklık nedeni ile taşımacılık maliyetleri ülkeye ihracat sırasında ortaya çıkan maliyetl ..

Devamı
Kazakistan İle Ticaret

Kazakistan, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri içinde hâlihazırda en elverişli iş ortamını sağlayan ülkedir. Ancak pazara giriş yapacak firmalarımızın Kazakistan’ın bir dönüşüm sürecinden geçmekte olduğunu, ..

Devamı