Parsiyel, kelime anlamıyla tüm olmayan, parça anlamına gelmektedir.  Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi taşımacılık hizmetleri sunulur.  Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık ya da parça eşya taşımacılığı denir. Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergâhta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Parsiyel Yük Nasıl Hesaplanır?

Taşımacılık sektöründe, taşınan yükün ağırlığı ile birlikte hacmi de oldukça önemlidir. Karayolu taşımacılığının içerisinde yer alan parsiyel taşımacılıkta hesaplamalar, metreküp, ağırlık ve lademetre hesap ölçütleri kullanılarak yapılır.

Trendlog Uluslararası Taşımacılık olarak; Türkiye, Kazakistan, Rusya, Kırgızistan, Özbekistan ülkeleri arasında parsiyel nakliye hizmetleri veriyoruz. Fiyat talebinde bulunmak için lütfen [email protected] adresine mail yazınız. İsterseniz parsiyel taşıma hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için +90 216 311 20 19 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Mesafeleri kısaltıyor,
Zamandan tasarruf ediyoruz.

[email protected]